Menu Close
Ugostiteljski obrt "Maritimo", | 45 vrsta sladoleda, velik izbor sladoleda, fast food, brza hrana, odlični burgeri, mesni specijaliteti, kafić uz more, svježa riblja jela, jadranska riba, maštoviti pizze, voćni kupovi, odlična kava, točeno pivo, flaširano pivo, najbolji sladoled u Podgori, mjesto za osvježenje, kafić na plaži, u Podgori i okolici, Podgora, Splitsko-dalmatinska županija Catering industry "Maritimo", | 45 types of ice cream, large selection of ice cream, fast food, great burgers, meat specialties, cafe bar on the beach, fresh fish dishes, Adriatic fish, imaginative pizzas, fruit cups, excellent coffee, draft beer, bottled beer, best ice cream in Podgora , refreshment spot, beach cafe, in Podgora and surroundings, Podgora, Split-Dalmatia County

Ugostiteljski obrt “Maritimo”,   |  45 vrsta sladoleda, velik izbor sladoleda, fast food, brza hrana, odlični burgeri, mesni specijaliteti, kafić uz more, svježa riblja jela, jadranska riba, maštoviti pizze, voćni kupovi, odlična kava, točeno pivo, flaširano pivo, najbolji sladoled u Podgori, mjesto za osvježenje, kafić na plaži, u Podgori i okolici, Podgora, Splitsko-dalmatinska županija

Na samoj plaži u Podgori smješten je ugostiteljski obrt Maritimo koji svojim gostima nudi prijeko potrebno osvježenje tijekom iscrpnog dana na plaži. Poslužuju brzu hranu, burgere, meso i ribu, razne vrste pizza, dok utažiti žeđ se može hladnim pivom, sokovima ili kavom.  Uz hranu i piće vrlo su tražena osvježenja u njihovim voćnim kupovima i sladoledima čijih okusa broje čak 45. Cijene su povoljne, lokacija je odlična, a ponuda šarolika, stoga je ovo bistro u kojem je rijetko koja stolica prazna. Posjetite ih na adresi ili ih kontaktirajte na niže navedene kontakt podatke.

Catering industry “Maritimo”, | 45 types of ice cream, large selection of ice cream, fast food, great burgers, meat specialties, cafe bar on the beach, fresh fish dishes, Adriatic fish, imaginative pizzas, fruit cups, excellent coffee, draft beer, bottled beer, best ice cream in Podgora , refreshment spot, beach cafe, in Podgora and surroundings, Podgora, Split-Dalmatia County

Bistro Maritimo is located in Podgora on the main beach where they offers its guests a much needed refreshment during an exhaustive day at the beach. They serve fast food, burgers, meat and fish, various types of pizza, while quenching your thirst with cold beer, juices or coffee. Along with food and drinks, refreshments in their fruit cups and ice creams with flavors of as many as 45 are highly sought after. The prices are good, the location is excellent and the offer is colorful, so this is a bistro where it is rare to see an empty chair. Visit them at or contact them at the information details below.

Ugostiteljski obrt “Maritimo”, vl. Muso Fazlji

Branimirova obala 99, 21327 Podgora